Novinky

RIO TV v Rumburku a Šluknově se rozrostla až o 10 kanálů

V Rumburku a Šluknově můžete od 5. listopadu sledovat až 10 nových programů. RIO TV se rozšířila o kanály v HD kvalitě, hudební programy i regionální přeshraniční příjem. Jako bonus jsme do nabídky přidali až 17 rádiových stanic z Česka i Slovenska.

Nově tak můžete potěšit děti dětským kanálem ČT:D, na kterém je ve večerních hodinách připraven kulturní koktejl v podobě ČTart pro dospělé obdivovatele umění. Potřebujete-li upustit trochu páry, přepněte si na Pohodu – Relax, který je určen pro celou rodinu a chystá se nabídnout zábavné pořady s předními českými baviči. V opačném rozpoložení zkuste naopak Rebel s rockovými peckami a motorkářským magazínem. Pro dvojjazyčné diváky jsme přidali také MDR Sachsen, rbb Brandenburg nebo WDR Köln.

V Rumburku navíc naladíte ČT1, ČT2 i ČTsport v HD kvalitě nebo například hudební Retro Music TV, na jejíchž vlnách můžete čekat Whitney Houston, Jamese Browna, Queeny nebo také Pink Floyd. Nabídku německých programů obohatí Das Erste, „první německá televize“, nebo arte HD, prestižní kulturně zaměřená stanice, jež vysílá paralelně německy a francouzsky.

Máte-li chuť pouze na hudební doprovod při vaření, úklidu nebo jen tak pro dobrou náladu, nalaďte si nově Vivu, Country Rádio, Rádio Beat, Proglas a mnohá další.

Pro plynulou aktivaci nových kanálů v případě DVB-T signálu je však zapotřebí, abyste proladili své DVB-T set-top-boxy či TV s integrovaným DVB-T tunerem. Pro hladký provoz Vašich přijímačů je podle našich zkušeností nejlepší, když z menu uvedete přístroj nejprve do továrního nastavení a funkcí automatického ladění provedete vlastní úkon. V Rumburku je v případě anologového příjmu také potřeba přeladit programy Nova, ČT1, ČT24 a Prima Cool, které jsme museli z důvodu uvolnění prostoru pro nové multiplexy přesunout na jiné kmitočty. Aktuální seznam digitálních i analogových programů v případě manuálního ladění naleznete zde.
Všechny zprávy >